PROFESJONALNE SYSTEMY INFORMATYCZNE
DLA ZAKŁADÓW PRZEMYSŁU MIĘSNEGO

sumasystem strona główna sumasystem programy zarzšdzajšce przedsiębiorstwami sumasystem referencje list klientów sumasystem informacje o firmie sumasystem kontakt

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ:

Magazyny Wysokiego Składowania. Wzrost dynamiki rozwoju przedsiębiorstw przemysłu spożywczego spowodował konieczność zwrócenia uwagi na kompleksowe rozwiązania w dziedzinie automatyzacji i komputeryzacji procesów związanych z ewidencją produktów, ich magazynowaniem, przyjmowaniem dostaw oraz sprzedażą. Coraz większą rolę odgrywa czas realizacji zamówienia czyli przygotowania towaru dla klienta i jego wyekspediowanie.

Mając na uwadze konieczność szybkiego dostępu do wydawanych z magazynu wysokiego składowania towarów a co za tym idzie konieczności odpowiedniego ich posortowania i rozmieszczenia oraz weryfikacji dat przydatności chcemy zaproponować Państwu zautomatyzowany komputerowy system sterowania logistycznego magazynem SUMA MgWS. System oprócz zażądania powierzchnią magazynową za pomocą interfejsu graficznego pozwala zobrazować rozmieszczenie poszczególnych pojemników z towarem.

System logistyczny przewiduje wprowadzenie pojemników przez punkt przyjęcia do magazynu pojedynczych pojemników. W zależności od zamówienia pojemniki z magazynu mogą być kierowane na specjalne stanowisko w celu doważenia towarów lub też bezpośrednio do miejsca wydania towaru.

Pojemniki w miejscu doważania pobierane są przez pracownika a po doważeniu towaru dalej przekazywane przez niego do miejsca wydania towaru.

Podstawowym środkiem transportu towarów w magazynie są pojemniki typu Euro, na których w ściśle określonych miejscach znajdują się etykiety z kodem kreskowym pozwalające na identyfikację pojemnika w systemie. Pojemniki te posiadają znormalizowaną wagę oraz znormalizowane wymiary.

Do identyfikacji oznaczonych kodem kreskowym pojemników służą czytniki kodów kreskowych: stacjonarne lub ręczne. Czytniki stacjonarne usytuowane na rozjazdach przekazują do systemu informatycznego dane dotyczące pojemnika, które pozwalają na skierowanie go na właściwy tor.

Do identyfikacji można także wykorzystać mikro-nadajniki.


Ogólny schemat przepływu towarów (schemat nie obejmuje przepływu brudnych, pustych i niesklasyfikowanych przez system pojemników).

Strona główna | O firmie | Oferta | Opis Systemu | Kontakt

Copyright by Sumasystem 2006 || design by malarz.net